אתר התמיכה הישראלי | שליטה מרחוק | תוכנות שליטה מרחוק | תוכנות שליטה | Remote Desktop | התחברות למחשב מרוחק | התאמה אוטומטית לפי מערכת הפעלה

Jquery - get ip address

כתובת IP מספק האינטרנט:

מה זה שולחן עבודה מרוחק?

שולחן עבודה מרוחק הוא תוכנית או תכונה נפרדת הנמצאת ברוב מערכות ההפעלה המאפשרת למשתמש לגשת לשולחן העבודה של מערכת ההפעלה. הגישה מתרחשת דרך האינטרנט או דרך רשת אחרת במיקום גיאוגרפי אחר ומאפשרת למשתמשים לתקשר עם אותה מערכת כאילו הם נמצאים פיזית במחשב שלהם. התקני USB עם היכולת ליצור מחדש שולחן עבודה של משתמש מרוחק נקראים בדרך כלל משרדים ניידים מאובטחים.

שולחן עבודה מרוחק מאפשר למשתמשים לגשת לתחנת עבודה במקום העבודה בבית או להפך, לתקן בעיה במחשבים מרחוק, לבצע משימות ניהול בקלות ובביצוע הדגמות של תהליך או יישום תוכנה. פרוטוקולים לחיבור לשולחן עבודה מרוחק כוללים פרוטוקול שולחן עבודה מרוחק, מחשוב רשת וירטואלית, טכנולוגיית NX ואדריכלות מחשוב עצמאית. בנוסף, מחשבים נטולי ראש (ללא צג, מקלדת או עכבר) ניתנים לגישה מרחוק על ידי מנהלי מערכת. שולחן עבודה מרוחק משמש על ידי אנשי התמיכה הטכנולוגית של יצרני מחשבים רבים כדי לגשת, לאבחן, לתקן או להגדיר מחדש את מערכת ההפעלה, היישום או החומרה של המשתמש.

בהתקנה של שולחן עבודה מרוחק, מחשב השליטה מקבל עותק של התמונה, מעודכן במרווח מתוזמן או כאשר מתגלה התוכנה שינוי, מתצוגת המחשב המבוקר. כניסות המקלדת והעכבר של המחשב השולט מועברים למחשב הנשלט, שם תוכנת שולחן העבודה המרוחק מיישמת את ההוראות. לעתים קרובות, ניתן להשבית את המקלדת והעכבר של המחשב הנשלט על מנת למנוע הפרעה לפעולות המשתמש המרוחק.

עם חיבור לאינטרנט והתקני חומרה מיוחדים מסוג USB – או עם רשת מקומית המחוברת לאינטרנט, נתב ותוכנת תמיכה – משתמש מחשב השולט יכול להפעיל את המחשב המבוקר מרחוק. זו יכולת אחת שאינה מטופלת בתוכנת שולחן עבודה מרוחק.

הבנת פרוטוקול שולחן העבודה המרוחק (RDP)

פרוטוקול שולחן עבודה מרוחק מבוסס על הרחבה של משפחת תקני הפרוטוקול T-120. פרוטוקול המסוגל רב-ערוצי מאפשר ערוצים וירטואליים נפרדים לנשיאת נתוני מצגת, תקשורת מכשירים סדרתיים, מידע רישוי, נתונים מוצפנים מאוד (מקלדת, פעילות עכבר) וכן הלאה. מכיוון ש- RDP הוא הרחבה של פרוטוקול הליבה של T.Share, כמה יכולות אחרות נשמרות כחלק מ- RDP, כמו התכונות האדריכליות הנחוצות לתמיכה ב multipoint (הפעלות מרובות-חלקים). מסירת נתונים מרובת נקודות מאפשרת למסור נתונים מאפליקציה "בזמן אמת" למספר רב של גורמים ללא צורך לשלוח את אותם נתונים לכל מפגש בנפרד (לדוגמה, לוחות לוח וירטואליים).

עם זאת במהדורה ראשונה זו של Windows Terminal Server אנו מתרכזים במתן תקשורת אמינה ומהירה נקודה-לנקודה (מפגש אחד). רק בערוץ נתונים אחד ישמש במהדורה הראשונית של Terminal Server 4.0 עם זאת, הגמישות של RDP נותנת מקום רב לפונקציונליות במוצרים עתידיים.

אחת הסיבות לכך שמיקרוסופט החליטה ליישם RDP למטרות קישוריות בתוך שרת המסוף של Windows NT היא שהיא מספקת בסיס מרחיב מאוד ממנו ניתן לבנות יכולות רבות נוספות. הסיבה לכך היא RDP מספקת 64,000 ערוצים נפרדים להעברת נתונים. עם זאת, פעילויות השידור הנוכחיות משמשות רק בערוץ יחיד (לנתוני מקלדת, עכבר ומצגת).

כמו כן, RDP נועד לתמוך בסוגים רבים ושונים של טופולוגיות רשת (כגון ISDN, POTS, ופרוטוקולי LAN רבים כמו IPX, NetBIOS, TCP / IP וכן הלאה). הגרסה הנוכחית של RDP תעבור רק על TCP / IP אך עם משוב של לקוחות ניתן להוסיף תמיכה נוספת לפרוטוקול בגירסאות עתידיות.

הפעילות הכרוכה בשליחה וקבלה של נתונים דרך מחסנית ה- RDP זהה למעשה לתקני OSI עם שבע שכבות, לרשת LAN נפוצה כיום. נתונים מאפליקציה או שירות שיועברו מועברים דרך ערימות הפרוטוקול, מחולקים, מופנים לערוץ (דרך MCS), מוצפנים, עטופים, ממוסגרים, נארזים לפרוטוקול הרשת, ולבסוף מופנים ונשלחים דרך החוט אל הכבל לקוח. הנתונים המוחזרים פועלים באותו אופן רק הפוך, כאשר החבילה מופשטת מהכתובת, ואז נפתחת, מפוענחת וכן הלאה עד שהנתונים מוצגים ליישום לשימוש. חלקים מרכזיים משינויים בערימת הפרוטוקול מתרחשים בין השכבה הרביעית והשביעית, שם הנתונים מוצפנים, עטופים ומוסגרים, מופנים לערוץ ומתעדפים.

אחת מנקודות המפתח עבור מפתחי יישומים היא שבשימוש ב- RDP, מיקרוסופט הסירה את המורכבות של ההתמודדות עם מחסנית הפרוטוקול. זה מאפשר להם פשוט לכתוב אפליקציות 32 סיביות נקיות, מעוצבות ומוכנות היטב ואז ערימת ה- RDP המיושמת על ידי שרת הטרמינל וחיבורי הלקוח שלה דואגים להמשך.

למידע נוסף על האופן שבו יישומים מקיימים אינטראקציה בשרת הטרמינל ועל מה צריך להיות מודעים אליהם בעת פיתוח יישומים עבור תשתית Windows Terminal Server, עיין במאמר הלבן "מיטוב יישומים עבור Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition". ארבעה מרכיבים שכדאי לדון בהם במופע הערימה של RDP הם שירות התקשורת Multipoint (MCSMUX), בקרת הוועידה הגנרית (GCC), Wdtshare.sys ו- Tdtcp.sys. MCSmux ו- GCC הם חלק ממשפחת הטלקומוניקציה הבינלאומית (ITU) T.120. ה- MCS מורכב משני סטנדרטים: T.122, המגדיר את שירותי multipoint, ו- T.125, המציין את פרוטוקול העברת הנתונים. MCSMux שולט בהקצאת ערוצים (על ידי ריבוי נתונים לערוצים וירטואליים מוגדרים מראש בפרוטוקול), רמות עדיפות ופילוח הנתונים שנשלחים. זה בעצם מפשט את ערימות ה- RDP המרובות לישות אחת, מנקודת המבט של ה- GCC. GCC אחראית לניהול אותם ערוצים מרובים. ה- GCC מאפשר ליצור ומחיקה של חיבורי הפעלה ושולט במשאבים המסופקים על ידי MCS. לכל פרוטוקול שרת Terminal (כרגע, רק RDP ו- ICA של Citrix נתמכים) נטען מופע של ערימת פרוטוקול (ערימת מאזין ממתינה לבקשת חיבור). מנהל התקן שרת Terminal Server מתאם ומנהל את פעילות פרוטוקול RDP ומורכב מרכיבים קטנים יותר, מנהל התקן RDP (Wdtshare.sys) להעברת ממשק משתמש, דחיסה, קידוד, מסגור וכן הלאה, ומנהג תובלה (Tdtcp.sys ) כדי לארוז את הפרוטוקול בפרוטוקול הרשת הבסיסי, TCP / IP.

RDP פותחה כדי להיות בלתי תלויה לחלוטין בערמת התובלה העומדת בבסיסה, במקרה זה TCP / IP. RDP, בהיותה בלתי תלויה לחלוטין בערימת ההובלה שלה, פירושה שאנו יכולים להוסיף נהגי תובלה אחרים לפרוטוקולי רשת אחרים ככל שצרכי הלקוחות עבורם גדלים, ללא מעט שינויים משמעותיים בחלקים היסודיים של הפרוטוקול. אלה הם מרכיבי מפתח לביצועים ולהרחבה של RDP ברשת.

דילוג לתוכן